Axi online

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start BikeTesty Części Opona Hutchinson Top Slick 1,2"

Opona Hutchinson Top Slick 1,2"

Image
Hutchinson Top Slick

Test opony Hutchinson Top Slick 1,2"

Wąskie slicki uznanego producenta. Oprócz drogich wersji dwuskładnikowych i zwijanych dostępne w ekonomicznej wersji z drutem. Nie mają kolorowego paska z innej mieszanki gumy, ale za to można kupić komplet poniżej setki.

Opony są całkiem gładkie. Trochę zaskakujące jest stosunkowo niskie ciśnienie rekomendowane przez producenta (3,5 bara). Maksymalne dopuszczalne ciśnienie to 6,4 bara i wtedy też najlepiej się na tych oponach jeździ. Suną po asfalcie bardzo lekko (i cicho).

Slicki te ważą całkiem sporo - ok.440g. Związane jest to z pewnością z drucianym oplotem jaki posiadają. W zamian za to charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Można na nich bez obaw wjechać w teren. Co prawda na trzymanie w błocie nie ma co liczyć Wink, ale również niczym się nie zakleją Spoko. Wytrzymują tyle samo, co zwykła terenowa opona - śmiało można puścić klamki nawet na kamienistym zjeździe. Trzeba tylko mieć na uwadze trochę inne zachowanie się wąskiej opony przy wysokim ciśnieniu.

Opony na obręcz wchodzą normalnie, trzymają się pewnie. W związku ze swoją niewielką szerokością wymagają dedykowanych węższych dętek.

Zalety:

+ wyraźnie poprawiają komfort jazdy po asfalcie

+ niska cena

+ spora wytrzymałość

Wady:

- waga

Podsumowanie: Bardzo dobre opony do treningów rowerem górskim po asfalcie. Pod warunkiem, że nie ma błota po kostki, umożliwiają również wyjazd w teren, gdy nie chce się zmieniać opon na jeden wyjazd, bądź chce się poćwiczyć technikę.

Ocena: 4.5/5

Komentarze

Zaloguj się, aby móc pisać komentarze i odpowiedzi.
 

Menu

Przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Polecane strony

KSPO

rowerowanie.pl