Axi online

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start BikeTesty Ubiór Spodenki kolarskie Biemme Special

Spodenki kolarskie Biemme Special

Image

Test spodenek kolarskich Biemme Special.

Podczas przeciętnej 3 - 4 godzinnej wycieczki czy treningu większą część czasu kolarz spędza siedząc na siodełku. Czasem podłożem jest równy asfalt innym razem nierówna kamienista ścieżka. Na dodatek w tym czasie wykonuje około 20 000 obrotów korbą.

Spodenki powinny zabezpieczyć ich użytkownika od nieprzyjemnych otarć, zapewniać swobodę ruchu oraz "oddychalność" - cóż to za przyjemność przebywać w mokrym, przepoconym ubraniu przez parę godzin.

Spodenki Biemme Special wszystkie te wymogi mają spełniać. Charakterystyczna dla nich jest naklejka "Coolmax & Lycra only by DuPont" na lewej nogawce. Po za tym są całkiem czarne. Materiały z których są wykonane mają zapewnić elastyczność i dobre układanie się na ciele (Lycra z której uszyte są całe spodenki) oraz dobre odprowadzanie wilgoci przez wkładkę - "pampersa" (Coolmax).

ImageSpodenki uszyte są z 8 paneli (+2 szelki). Dobrze układają się na ciele. Dół nogawek wyposażony jest w gumkę antypoślizgową, aby nogawki nie podwijały się w czasie jazdy. Wkładka wykonana jest z 4 paneli. Zapewnia to anatomiczne ułożenie i zabezpiecza przed otarciami. Większość wkładki jest "aksamitna" w dotyku, natomiast z samego przodu jest delikatna frotka. Wkładka początkowo jest dość miękka. Z czasem się ubija, jednak przez dość długi czas nie jest to zauważalne.

Spodenki są w miarę odporne na rozdarcie - raczej nie pękają przy pierwszym lepszym upadku, oraz dość żywotne. Bez specjalnych zastrzeżeń można je używać przez ~8000km tj. ~400h jazdy. Dopiero po tym czasie zauważalne staje się ich zużycie. W jednych materiał z którego są wykonane stracił elastyczność i miejscami zaczął prześwitywać, w drugich zaczęły się pruć szwy łączące wkładkę ze spodenkami. Po kolejnych 100h użytkowania jednak w dalszym ciągu można ich używać - nie straciły nic z elastyczności ani nie zaczęły nigdzie prześwitywać.

Oczywiście spodenki te mogą być prane w pralce.

Zalety:

+ dobrze układają się na ciele

+ wygodna wkładka

+ w miarę wytrzymałe (tak na upadki jak i ze względu na długość użytkowania)

+ w odniesieniu do innych zbliżonych produktów niedrogie, jak za jakość, którą oferują

Wady:

- ciężko się w nich do czegoś przyczepić, siateczkowe plecy i szelki występują raczej w droższych produktach

Cena: około 100zł

Podsumowanie: Bardzo dobry produkt za rozsądną cenę. Pomimo, że jest to najtańszy model wśród produktów Biemme zastosowane materiały zapewniają wysoką jakość i zadowolenie klienta Smile.

Ocena: 5/5

Komentarze

Zaloguj się, aby móc pisać komentarze i odpowiedzi.
 

Menu

Przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Polecane strony

KSPO

rowerowanie.pl